Sıkça Sorulan Sorular

Affiliate Satış Ortaklığı (Affiliate Marketing) Nedir?
Affiliate / Satış Ortaklığı, bir kişinin kendi dijital mecralarından yaptığı tanıtımlar sonucu, kendi sebep olduğu satışlardan komisyon aldığı bir modeldir.

Neden Katılmalıyım?
·      Deneyim paylaşımının önemine ve “Micro-Influencer”ların gücüne inandığımız,
·      Diğer satış ortaklığı programlarındaki gibi belirli bir takipçi sayısını zorunlu tutmadığımız,
·      Yapacağın tanıtım/satışlardan ‘’nakit para’’ kazanacağın,
için bizi tercih edeceğini düşünüyoruz.

Nasıl Katılabilirim?
Influencer sayfasında yer alan formu doldurarak üyelik başvurunu yapabilirsin. DeneyenlerBilir olarak Satış Ortaklığı Programımızda deneyim paylaşımının önemine ve senin gücüne inanıyoruz. Bu nedenle başvuruları değerlendirme aşamasında;
·      Belirli bir takipçi sayısını şart koşmuyoruz.
·      Takipçilerinin, beğenilerinin ve yorumlarının 3. taraf yazılımlardan satın alınmamış, organik olmasına dikkat ediyoruz.
·      Sosyal medya hesaplarını yazılımımız ile inceliyor, inceleme sonrası girdiğin bilgiler ile sosyal medya hesabındaki bilgiler arasında uyumsuzluk olmamasını kontrol ediyoruz. Bu yüzden bilgilerinin doğru olmasına özen göstermelisin.

Başvuru Sürecim Nasıl İlerleyecek?
Influencer sayfamızda bulunan formu doldurduktan sonra başvurunu inceleyeceğiz. Başvurularınız ekibimiz tarafından en geç 7 iş günü içerisinde değerlendirilecek.

Nasıl Kazanırım?
DeneyenlerBilir Satış Ortaklığı Programı’na üye olduktan sonra, öncelikle anlaşmalı olduğumuz markalardan hangisinin ürünlerini tanıtmak istediğini seçmelisin. Ardından bu markaların seçtiğin ürünleri ile ilgili ya hazır tanıtım görsel ve videolarını kullanarak ya da kendi çektiğin video veya fotoğraflarla ürün tecrübelerini ve ürünlerin linklerini arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Arkadaşların paylaştığın link üzerinden alışveriş yaptıkça ürün başına satış kazancı elde edersin.

Satış Komisyonu Oranları Nedir?
Tüm ürünlerin satış komisyonu farklıdır. Her bir ürünün satış komisyonuna “Ürünler” sayfasından ulaşabilirsiniz. Ürünlerin satış komisyonuna KDV dahil edilmiştir.

Ödememi Nasıl Alacağım?
Şirket bildiren kullanıcıların ödemesi, kayıt formunda ileteceği cari üzerinden keseceği E-Fatura mail üzerinden bize ulaştıktan itibaren tutarda/bilgilerde herhangi bir sorun olmadığı takdirde 45 gün içinde gerçekleştirilir.

Şirket ya da Şahıs şirketi bulunmayan kullanıcılar, Gider Pusulasını tarafımıza ilettikten itibaren tutarda/bilgilerde herhangi bir sorun olmadığı takdirde ilgili markanın affiliate / satış ortaklığı programına üye olurken kayıt formunda belirttikleri IBAN’a 45 gün içinde ödeme yapılır.

Fatura Kesmiyorum, Ödememi Nasıl Alacağım?
Komisyon hak edişin oluştuğunda, ajans tarafından stopaj vergi tutarı %15 oran devlete ödenmek üzere komisyon tutarınız içinde olarak Gider Pusulası kesilir ve sana e-posta yoluyla ulaştırılır. İmzalı teyidin ile beraber ödemen stopaj düşülmüş olarak hesabına yapılacaktır.

Ödemelerimi Nasıl Takip Edebilirim?
Seçtiğin markanın ürün satışlarından hak ettiğin tutarları, ilgili markanın “Ödemelerim” sayfasından takip edebilirsin.

Hangi Markaların Ürünlerini Paylaşabilirim?
DeneyenlerBilir'in, perakende, moda, turizm, güzellik ve kozmetik, sağlıklı yaşam, ev tekstili ve züccaciye sektöründeki anlaşmalı olduğu birçok markanın ürünlerini paylaşarak para kazanabilirsin. Tek yapman gereken tanıtımını yapmak istediğin markaları seçerek, o markanın affiliate / satış ortaklığı programına üyeliğini başlatmak.

Satış Linklerimi Nasıl Oluşturabilirim?
Seçtiğin markanın ürünleri ile ilgili paylaşım linklerini, ilgili markanın “Ürünler” sayfasından oluşturabilirsin.

Satış Linklerimi Hangi Mecralardan Paylaşabilirim? 
Paylaşımlarını çevrene erişimin olan ve linkini iletebileceğin her mecradan yapabilirsin. Instagram, Youtube, Facebook, Tik-Tok, Twitch, Twitter ve WhatsApp gibi link gönderimi yapabileceğin tüm dijital platformları kullanabilirsin.

Satışlarımı Nasıl Takip Edebilirim?
Seçtiğin markanın ürünleri ile ilgili satışlarını, ilgili markanın “Satışlarım” sayfasından takip edebilirsin. Bu sayfadan satışlarının Onaylanan/Onay Bekleyen/İade Edilen kategorilerinden hangisinde ise bu detaya da ulaşabilirsin. 

Keyifli Satışlar...